Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Odprawa kadry Ubezpieczenia Lotów

W dniach 30.11-2.12.2016r. przedstawiciele Instytutu Radioelektroniki uczestniczyli w Odprawie koordynacyjno – zadaniowej kadry technicznej odpowiadającej za nadzór i eksploatację urządzeń ubezpieczenia lotów, która odbywała się w Malborku. Ze względu na profilowanie przez Instytut w specjalności wojskowej Radionawigacja, było to szczególnie ważne spotkanie, pozwalające wymienić informacje i doświadczenia dotyczące praktycznej eksploatacji sprzętu UL oraz szkolenia podchorążych. Było też okazją do spotkania z naszymi absolwentami, którzy licznie stawili się jako przedstawiciele swoich baz lotniczych. Cieszy fakt, że po zakończeniu studiów bardzo dobrze odnajdują się w nowej dla nich, już zawodowej rzeczywistości.

ul1ul2

„Jesteśmy po to, aby loty się odbywały i aby były one bezpieczne.  Wszystko to dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu personelu” – tymi słowami zakończył odprawę ppłk Tomasz Sowa – Szef Wydziału Ubezpieczenia Lotów Zarządu Wojsk Radiotechnicznych Inspektoratu Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych. Kolejna odprawa już za rok.

Gorący czas obron

Jeżeli przeciętny człowiek w ostatnim okresie narzekał na doskwierające upały, to dla 34 studentów  - dyplomantów był to czas gorący do kwadratu. Przygotowanie się do egzaminu dyplomowego i prezentacja własnego projektu przed komisją z pewnością wymagały samozaparcia. Gratulujemy naszym absolwentom wiedzy, odpowiedzialnego podejścia do realizowanych prac i życzymy im, aby zdobyte doświadczenie zaprocentowało w przyszłości.

gczas1gczas2

gczas3gczas4

gczas5gczas6

Studenci w PAŻP

Studenci w PAŻP

Kolejny już raz gościliśmy w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Tajemnice radiolatarni ILS, DME, DVOR odkrywali przed studentami specjalności Radionawigacja panowie Marek Broma i Krzysztof Muzyczka. Piękna pogoda, operacje startów i lądowań na wyciągnięcie ręki oraz ciekawe komentarze sprawiły, że materiał bardziej trafiał do wyobraźni.

Po kilkugodzinnym dotlenianiu się na płycie lotniska, po miejscach „tajemnych” oprowadził nas pan Mirosław Gwardiak. Do sali kontrolerów lotów czy na wieżę nie wchodzi się przecież prosto z ulicy.

pazp16 copypazp16a

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza wizyta w PAŻP była możliwa.

Stronę Instytutu przegląda teraz 22 gości