Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Big Data for Big Impact

W związku ze Światowym Dniem Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego już po raz osiemnasty w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej 22 maja br. odbyła się Konferencja Okrągłego Stołu - Polska w drodze do społeczeństwa informacyjnego – pod hasłem „Big Data for Big Impact”. Wydarzenie rozpoczęło się oficjalną inauguracją konferencji, wręczeniem wyróżnień SEP i przedstawieniem wykładu przez prof. dr hab. inż. Ryszarda Tadeusiewicza.

W konferencji brało udział 8 członków SK SEP WAT, będących studentami grupy E5R1S1: Adrianna Cybulska, Martyna Wytrykowska, Marcin Majka, Cezary Andrzejewski, Jakub Nogański, Konrad Łazicki, Michał Stępień, Norbert Stańczak).

big1

big2

big3

Walne zebranie SEP

W dniu 16 maja obyło się walne zebranie członków Studenckiego Koła SEP przy Wojskowej Akademii Technicznej. W ramach wyborów do zarządu zostali wybrani:

1) Prezes: Adam Schismak
2) Wiceprezes: Marcin Majka
3) Sekretarz: Martyna Wytrykowska
4) Skarbnik: Cezary Andrzejewski
5) Członek zarządu: Maciej Filipowicz

Warto zaznaczyć, że wszyscy członkowie są aktualnymi studentami Instytutu Radioelektroniki lub absolwentami specjalizacji realizowanych przez Instytut. Ponadto została wybrana komisja rewizyjna w skład, której weszła dwójka studentów grupy E5R1S1: Adrianna Cybulska oraz Jakub Nogański.

Nowy zarząd zaprasza wszystkich chętnych studentów do zdobywania i podnoszenia swoich kwalifikacji z zakresu eksploatacji oraz dozoru sieci i instalacji elektrycznych. Więcej informacji można uzyskać przez kontakt z członkami zarządu.

25 marca 2017r. – Dzień Otwarty w IRE inny niż zwykle

25 marca 2017r. – Dzień Otwarty w IRE inny niż zwykle

Tłumy gości odwiedziły Instytut Radioelektroniki podczas Dni Otwartych w WAT. Mieli oni okazję zapoznać się z ofertą kształcenia i specjalnościami profilowanymi przez IRE – trzema dla kandydatów na żołnierzy zawodowych (radionawigacja, radioelektroniczne urządzenia pokładowe i radiolokacja) oraz dwiema dla studentów cywilnych (urządzenia i systemy elektroniczne oraz systemy teledetekcyjne).

Przed przyszłymi studentami nie mieliśmy żadnych tajemnic – otworzyliśmy dla nich wszystkie laboratoria – komputerowe, specjalistyczne i Sekcji Systemów Radioelektronicznych Koła Naukowego. Zapoznaliśmy ich także z obszarami zainteresowań pracowników Instytutu i realizowanymi projektami naukowo-badawczymi, przy których mogą w przyszłości pracować. W prezentacji Instytutu pomagali nam również nasi studenci z grupy E5R1S1 (Martyna Wytrykowska, Igor Wolski, Marcin Majka i Paweł Czubak) oraz absolwent Wydziału Elektroniki z roku 2016 Pan ppor. mgr inż. Marek Gąsiorowski.

Mamy nadzieję, że nie była to ostania wizyta w gościnnych progach IRE. Do zobaczenia na zajęciach.

do2017 1do2017 2

do2017 3do2017 4