Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

25 marca 2017r. – Dzień Otwarty w IRE inny niż zwykle

25 marca 2017r. – Dzień Otwarty w IRE inny niż zwykle

Tłumy gości odwiedziły Instytut Radioelektroniki podczas Dni Otwartych w WAT. Mieli oni okazję zapoznać się z ofertą kształcenia i specjalnościami profilowanymi przez IRE – trzema dla kandydatów na żołnierzy zawodowych (radionawigacja, radioelektroniczne urządzenia pokładowe i radiolokacja) oraz dwiema dla studentów cywilnych (urządzenia i systemy elektroniczne oraz systemy teledetekcyjne).

Przed przyszłymi studentami nie mieliśmy żadnych tajemnic – otworzyliśmy dla nich wszystkie laboratoria – komputerowe, specjalistyczne i Sekcji Systemów Radioelektronicznych Koła Naukowego. Zapoznaliśmy ich także z obszarami zainteresowań pracowników Instytutu i realizowanymi projektami naukowo-badawczymi, przy których mogą w przyszłości pracować. W prezentacji Instytutu pomagali nam również nasi studenci z grupy E5R1S1 (Martyna Wytrykowska, Igor Wolski, Marcin Majka i Paweł Czubak) oraz absolwent Wydziału Elektroniki z roku 2016 Pan ppor. mgr inż. Marek Gąsiorowski.

Mamy nadzieję, że nie była to ostania wizyta w gościnnych progach IRE. Do zobaczenia na zajęciach.

do2017 1do2017 2

do2017 3do2017 4

do2017 5do2017 6

Odprawa kadry Ubezpieczenia Lotów

W dniach 30.11-2.12.2016r. przedstawiciele Instytutu Radioelektroniki uczestniczyli w Odprawie koordynacyjno – zadaniowej kadry technicznej odpowiadającej za nadzór i eksploatację urządzeń ubezpieczenia lotów, która odbywała się w Malborku. Ze względu na profilowanie przez Instytut w specjalności wojskowej Radionawigacja, było to szczególnie ważne spotkanie, pozwalające wymienić informacje i doświadczenia dotyczące praktycznej eksploatacji sprzętu UL oraz szkolenia podchorążych. Było też okazją do spotkania z naszymi absolwentami, którzy licznie stawili się jako przedstawiciele swoich baz lotniczych. Cieszy fakt, że po zakończeniu studiów bardzo dobrze odnajdują się w nowej dla nich, już zawodowej rzeczywistości.

ul1ul2

„Jesteśmy po to, aby loty się odbywały i aby były one bezpieczne.  Wszystko to dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu personelu” – tymi słowami zakończył odprawę ppłk Tomasz Sowa – Szef Wydziału Ubezpieczenia Lotów Zarządu Wojsk Radiotechnicznych Inspektoratu Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych. Kolejna odprawa już za rok.

Gorący czas obron

Jeżeli przeciętny człowiek w ostatnim okresie narzekał na doskwierające upały, to dla 34 studentów  - dyplomantów był to czas gorący do kwadratu. Przygotowanie się do egzaminu dyplomowego i prezentacja własnego projektu przed komisją z pewnością wymagały samozaparcia. Gratulujemy naszym absolwentom wiedzy, odpowiedzialnego podejścia do realizowanych prac i życzymy im, aby zdobyte doświadczenie zaprocentowało w przyszłości.

gczas1gczas2

gczas3gczas4